wave

Media o ICM

  26 marca 2022

  ICM Uniwersytet Warszawski na EXPO w Dubaju

  ICM UW współtworzy wystawę w Pawilonie Polskim na Expo Dubai w sektorze „ICT&Software: Polska. Duch pomysłowości”, który poświęcony jest najbardziej spektakularnym polskim sukcesom w dziedzinie nauki, kultury i turystyki. [czyt. str. 52-53]
  Czytaj arrow

  22 marca 2022

  Data Science dla gospodarki

  Numeryczne prognozy pogody, model epidemiologiczny, globalny optymalizator transportu lotniczego, transkontynentalny ultraszybki transfer danych - poznaj interdyscyplinarne centrum superkomputerowe Uniwersytetu Warszawskiego. Jednostka obsługuje około 1000 użytkowników z Polski, korzystających z infrastruktury obliczeniowej, sieciowej oraz przechowywania wielkich danych.
  Czytaj arrow

  7 marca 2022

  Webinarium. Ocean Danych, który połączył Europę z krajami Bliskiego i Dalekiego Wschodu

  W cyfrowej erze, posiadanie rozwiązania do przesyłania i przetwarzania danych na znaczne odległości i z wielką przepustowością, umożliwia nasz ciągły rozwój. Podczas tego seminarium skoncentrujemy się na jednym z naszych najciekawszych projektów badawczych, jakim jest transfer danych z Polski do Singapuru po nitce światłowodu CAE-1.
  Czytaj arrow

  28 lutego 2022

  Superkomputer w użyciu: Międzykontynentalny ultraszybki transfer danych

  Czym jest superkomputer? Co sprawia, że jest „super”? Do czego może być używany? Czy może pracować na zdalnych zestawach danych? Na te i na inne pytania uzyskamy odpowiedzi podczas webinaru prowadzonego przez Michała Hermanowicza i Jarosława Skomiała z Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego (ICM) Uniwersytetu Warszawskiego.
  Czytaj arrow
Skip to content