wave

POLSKI PAWILON NA EXPO 2020 W DUBAJU

ZOBACZ WIĘCEJ arrow

1 PAŹDZIERNIKA 2021

31 MARCA 2022

Polska
Kreatywność inspirowana naturą

Expo 2020 w Dubaju to najbardziej prestiżowe i największe wydarzenie gospodarcze na świecie. Polska jest stałym uczestnikiem Wystawy Światowej i nie inaczej jest także w tym roku. Szacuje się, że 18 milionów osób odwiedzi Expo oraz zwiedzi Pawilon Polski, który przez emiracki magazyn „The National” został uznany za jeden z 17 najlepszych pawilonów na Expo.

Za realizację projektu odpowiada Polska Agencja Inwestycji i Handlu pod nadzorem Ministerstwa Rozwoju i Technologii.

ICM Uniwersytet Warszawski na EXPO

Współtworzymy wystawę w Pawilonie Polskim na Expo 2020 w Dubaju. Nasza współpraca w sektorze ICT&Software znajduje się w rozdziale: „Polska. Duch pomysłowości”, który poświęcony jest najbardziej spektakularnym polskim sukcesom w dziedzinie nauki, kultury i turystyki.

Numeryczne prognozy pogody, model epidemiologiczny, globalny optymalizator transportu lotniczego, transkontynentalny ultraszybki transfer danych – poznaj interdyscyplinarne centrum superkomputerowe Uniwersytetu Warszawskiego.

wave

26 marca 2022

ICM Uniwersytet Warszawski na EXPO w Dubaju

ICM UW współtworzy wystawę w Pawilonie Polskim na Expo Dubai w sektorze „ICT&Software: Polska. Duch pomysłowości”, który poświęcony jest najbardziej spektakularnym polskim sukcesom w dziedzinie nauki, kultury i turystyki. [czyt. str. 52-53]
Czytaj arrow

22 marca 2022

Data Science dla gospodarki

Numeryczne prognozy pogody, model epidemiologiczny, globalny optymalizator transportu lotniczego, transkontynentalny ultraszybki transfer danych - poznaj interdyscyplinarne centrum superkomputerowe Uniwersytetu Warszawskiego. Jednostka obsługuje około 1000 użytkowników z Polski, korzystających z infrastruktury obliczeniowej, sieciowej oraz przechowywania wielkich danych.
Czytaj arrow

7 marca 2022

Webinarium. Ocean Danych, który połączył Europę z krajami Bliskiego i Dalekiego Wschodu

W cyfrowej erze, posiadanie rozwiązania do przesyłania i przetwarzania danych na znaczne odległości i z wielką przepustowością, umożliwia nasz ciągły rozwój. Podczas tego seminarium skoncentrujemy się na jednym z naszych najciekawszych projektów badawczych, jakim jest transfer danych z Polski do Singapuru po nitce światłowodu CAE-1.
Czytaj arrow
  wave

  POLSKI PAWILON
  NA EXPO 2020 W DUBAJU

  Polski Pawilon
  1 października 2021 – 31 marca 2022

  KIEDY

  Od 10:00 do 22:00

  GDZIE

  Sektor “Mobility” na Expo 2020 Dubai

  Wirtualny spacer po Expo arrow
  Skip to content